LOADING

Type to search

Jaki wybrać akumulator do roweru elektrycznego?

Jaki wybrać akumulator do roweru elektrycznego?

Share

 

Przyjemność i komfort jazdy nowym rowerem elektrycznym w dużym stopniu powiązana jest z poziomem naładowania baterii, dlatego też tym bardziej warto zwrócić uwagę na ten kluczowy element. Jak łatwo się domyślić z pełnym energii akumulatorem będzie można cieszyć się ze swojego jednośladu. Przy rozładowanych bateriach powrót do domu może okazać się katorgą.

Jakie są rodzaje baterii w rowerach elektrycznych?

Producenci chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też systematycznie korzystają z dobrodziejstwa nowoczesnych technologii. Do wyboru są nie tylko akumulatory żelowe i litowo-polimerowe, ale również wiele innych modeli, z którymi jak najbardziej warto się dokładnie zaznajomić.

Aby wybrać porządne baterie warto zwrócić uwagę między innymi na odporność na wstrząsy, wydajność i żywotność. Najbezpieczniejszym wyborem są rowery elektryczne od renomowanych producentów, które mają markowe baterie. Uważać należy z kolei na chińskie produkty, które charakteryzują się wysoką awaryjnością i co najgorsze mogą nawet wybuchnąć.

Czym charakteryzują się najlepsze baterie do rowerów elektrycznych?

W dzisiejszych czasach większość renomowanych producentów stawia na baterie litowo-jonowe (Li-ION), które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Dużym atutem baterii tego typu jest to, że bardzo dobrze znoszą one długie okresy nieużywania. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że bez problemu można je przezimować.

Bardzo ważnym parametrem baterii do rowerów elektrycznych jest oczywiście ich masa i pojemność. Jeżeli chodzi o pojemność baterii, to podawana jest ona oczywiście w watogodzinach (Wh), dzięki czemu można szybko porównać dostępne na rynku modele. Jak łatwo się domyślić im wyższa pojemność, tym silnik w rowerze elektrycznym otrzyma więcej cennej energii na jednym ładowaniu. Standardem w dzisiejszych czasach są rowery elektryczne z akumulatorami o pojemności 418 lub 504 Wh.

Jaka jest żywotność akumulatorów w rowerze elektrycznym?

Wiele sprzętów elektronicznych bardzo szybko zaczyna cierpieć na problemy skróconej żywotności i nie inaczej wygląda sytuacja w przypadku akumulatorów do rowerów elektrycznych. Po pewnym czasie eksploatacji nawet najlepsze akumulatory tracą na jakości. Żywotność baterii obniża się w podobny sposób jak w zwykłych telefonach komórkowych.

Większość producentów na szczęście podaje dokładne parametry, dzięki którym można określić długowieczność baterii. Aby wybrać porządny sprzęt warto więc zwrócić szczególną uwagę na liczbę cykli ładowania, po których akumulator zachowa swoją oryginalną żywotność. Najlepsze akumulatory od renomowanych producentów obniżają loty nawet po 1000 cyklach ładowania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rowery elektryczne.

Tags:
zobacz https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ Kwietnik kubik stalowy loft