LOADING

Type to search

Urządzamy nowoczesną łazienkę – o czym należy pamiętać?

Urządzamy nowoczesną łazienkę – o czym należy pamiętać?

Share

Łazienka to pomieszczenie, które urządzamy przynajmniej na kilka ładnych lat. I właśnie dlatego warto wyposażyć je w nowoczesnym stylu, który zagwarantuje nie tylko estetykę i design, ale także praktyczne rozwiązania na miarę XXI wieku.

Kolory nowoczesnego designu – Deante wyposażenie łazienek

W trosce o design łazienkowych wnętrz nie bójmy się zagrać nowoczesnym kolorem. Śmiało możemy zastąpić srebrne elementy czernią lub złotem. Deszczownice czy baterie umywalkowe w kolorze noir nadadzą wnętrzom industrialnego charakteru. Zaś wybór złota lub mosiądzu nada niezwykle elegancki styl glamour.

Niezwykle interesującą opcją jest także zamontowanie granitowej umywalki w odcieniach antracytu czy hebanowo czarnej toalety. Takie mocne akcenty będą niezwykle nowoczesne!

Rozwiązania techniczne na miarę XXI wieku

Nowoczesność to także komfort i wygoda. Warto o tym pamiętać na etapie wyposażania łazienki i poddać się aktualnym trendom. Nowinki techniczne ułatwią nam wykonywanie codziennych czynności i sprawią, że nasz dom stanie się bardziej przyjazny dla środowiska.

Płaskie brodziki zlikwidują niebezpieczne dla dzieci i osób starszych progi. Wolno opadające deski sedesowe zachwycą miłośników ciszy, a zestawy podtynkowe zmniejszą widoczność nieestetycznych instalacji hydraulicznych. Natomiast dzięki rozwiązaniom takim jak perlatory i termostaty staniemy się bardziej eko, zużywając mniej wody i prądu podczas codziennej toalety. Warto pamiętać, że proekologiczne funkcje są przyjazne nie tylko dla planety, ale także dla naszego portfela.

Diabeł tkwi w szczegółach

Na koniec pamiętajmy, że diabeł tkwi w szczegółach. Aby stworzyć nowoczesną łazienkę, trzeba więc dopilnować także najbardziej drobiazgowych kwestii. Zapomnijmy o staroświeckich płytkach z szerokimi fugami, a zdecydujmy się na rektyfikowane, duże kafelki, między którymi mieści się wąskie, ledwo widoczne pasemko fugi. Taka opcja doskonale skomponuje się z najnowocześniejszą armaturą łazienkową.

Dla efektu końcowego równie ważne mogą okazać się dodatki. Świadomie wybierajmy więc wieszaki na ręczniki (świetnie wyglądają, kiedy są w identycznym kolorze jak baterie prysznicowe czy umywalkowe). Zagrajmy także lustrem i oświetleniem – obecnie wybór tego typu dodatków jest ogromny. Lustra mają różne kształty i kolory ram, zaś lampy są dostępne w wielu wariantach – od długich wisiorków nad lustro, aż po płaskie plafony i oczka instalowane w podwieszanym suficie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie deante wyposażenie łazienek.

Tags:
https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ zobacz zobacz