Dobre sztyblety jeździeckie i inne akcesoria do jazdy

Dobre sztyblety jeździeckie i inne akcesoria do jazdy

10 lipca 2021 Wyłączono przez RajmundGrabowski

Adepci sztuki jeździeckiej, przymierzający się do pierwszej jazdy powinni być świadomi tego, że jest to sport, który wymaga pewnych poświęceń, również tych finansowych. Sztyblety jeździeckie i inne akcesoria, nie należą do tanich. Na szczęście, nie trzeba wszystkiego kupować od razu.

Kiedy kupić sztyblety jeździeckie i inne akcesoria?

Amatorzy muszą wiedzieć, że jest pewna niepisana reguła, która dowodzi tego, w jakiej kolejności powinny być kupowane poszczególne akcesoria jeździeckie. Wygląda ona w następujący sposób:

  • kask jeździecki,
  • bryczesy,
  • sztyblety jeździeckie,
  • sztylpy/czapsy,
  • ubrania do jazdy konnej przystosowane do pory roku, rękawiczki.

Nie trzeba kupować wszystkiego za jednym razem. W szczególności, że zakupy w profesjonalnym sklepie na pewno do tanich należeć nie będą.

Dobry sprzęt do jazdy

Pamiętajmy też o tym, aby uwzględnić etap wzrastania podczas kupowania sprzętu do jazdy. W szczególności, jeżeli mamy na myśli dzieci, które mają po kilka lub kilkanaście lat. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że do ok. 18 roku życia wymiary dzieci zmieniają się w szybkim czasie. Zarówno, jeżeli chodzi o ubrania, jak również o buty. Na takim etapie nie warto inwestować w najdroższe ubrania, ponieważ może się okazać, że będzie to zakup na krótki czas. Lepiej odwiedzić ogólny sklep sportowy, gdzie taki sprzęt do jazdy jest zdecydowanie tańszy. W droższe buty do jazdy konnej, toczek, czy też w specjalne ubrania warto zainwestować nieco później, kiedy człowiek zakończy już etap dojrzewania i wzrastania.