LOADING

Type to search

Dobre sztyblety jeździeckie i inne akcesoria do jazdy

Dobre sztyblety jeździeckie i inne akcesoria do jazdy

Share

Adepci sztuki jeździeckiej, przymierzający się do pierwszej jazdy powinni być świadomi tego, że jest to sport, który wymaga pewnych poświęceń, również tych finansowych. Sztyblety jeździeckie i inne akcesoria, nie należą do tanich. Na szczęście, nie trzeba wszystkiego kupować od razu.

Kiedy kupić sztyblety jeździeckie i inne akcesoria?

Amatorzy muszą wiedzieć, że jest pewna niepisana reguła, która dowodzi tego, w jakiej kolejności powinny być kupowane poszczególne akcesoria jeździeckie. Wygląda ona w następujący sposób:

  • kask jeździecki,
  • bryczesy,
  • sztyblety jeździeckie,
  • sztylpy/czapsy,
  • ubrania do jazdy konnej przystosowane do pory roku, rękawiczki.

Nie trzeba kupować wszystkiego za jednym razem. W szczególności, że zakupy w profesjonalnym sklepie na pewno do tanich należeć nie będą.

Dobry sprzęt do jazdy

Pamiętajmy też o tym, aby uwzględnić etap wzrastania podczas kupowania sprzętu do jazdy. W szczególności, jeżeli mamy na myśli dzieci, które mają po kilka lub kilkanaście lat. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że do ok. 18 roku życia wymiary dzieci zmieniają się w szybkim czasie. Zarówno, jeżeli chodzi o ubrania, jak również o buty. Na takim etapie nie warto inwestować w najdroższe ubrania, ponieważ może się okazać, że będzie to zakup na krótki czas. Lepiej odwiedzić ogólny sklep sportowy, gdzie taki sprzęt do jazdy jest zdecydowanie tańszy. W droższe buty do jazdy konnej, toczek, czy też w specjalne ubrania warto zainwestować nieco później, kiedy człowiek zakończy już etap dojrzewania i wzrastania. 

 

Tags:
zobacz zobacz https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/