LOADING

Type to search

Jak kupić polisę OC w atrakcyjnej cenie?

Jak kupić polisę OC w atrakcyjnej cenie?

Share

 

Decydując się na kupno samochodu powinniśmy pamiętać o tym, że jedną z najważniejszych kwestii formalnych jest wykupienie polisy OC. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest wymagane w Polsce przez prawo – oznacza to, że brak tej polisy podczas kontroli drogowej może skutkować mandatem czy nawet odholowaniem samochodu na parking. Co musimy wiedzieć o polisie OC? Gdzie możemy ją kupić? Czy jej cena jest stała?

Dlaczego OC jest takie ważne?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest niejako zabezpieczeniem dla osób, które poszkodowane zostaną na drodze z naszej winy. OC pokrywa szkody związane z naprawą uszkodzonego pojazdu, jak również z leczeniem innych użytkowników drogi – w tym również pieszych czy rowerzystów. Ubezpieczenie samochodu zakupimy w biurach firm ubezpieczeniowych, zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet. Coraz więcej osób wybiera tę drugą opcję, gdyż pozwala ona nie tylko na oszczędność czasu, ale również pieniędzy.

Z czego wynika zmienna wysokość polisy OC? Kwota polisy nie jest stała i zmienia się z roku na rok. Wynika to zarówno z marży samych ubezpieczycieli, ale też faktu, że na koszt polisy składają się różne czynniki, w tym: nasz wiek i staż jako kierowców, wiek i marka samochodu, pojemność silnika samochodu. Ciekawym zagadnieniem są zniżki, które pozwalają na obniżenie ceny składki. Zniżki uzyskujemy wraz z kolejnymi latami bezkolizyjnej jazdy.

Inne ubezpieczenia samochodowe

Ubezpieczenie OC jest dla nas obowiązkowe, możemy jednak dodatkowo wykupić polisy nieobowiązkowe, takie jak AC czy assistance. W przypadku AC pozwoli nam ono odzyskać pieniądze za naprawę naszego samochodu lub też w przypadku jego całkowitego zniszczenia czy kradzieży. Assistance to polisa przydatna w drodze – pozwoli nam ona na skorzystanie z pomocy drogowej czy z samochodu zastępczego kiedy będziemy w trasie.

 

 

Tags:
https://emtec-group.com.pl/polaczenie-przeszlosci-z-przyszloscia-unikalnosc-mebli-loftowych/ zobacz wiecje zobacz