LOADING

Type to search

Uprawnienia do pracy z instalacjami elektrycznymi

Uprawnienia do pracy z instalacjami elektrycznymi

Share

Eksploatacja sieci energetycznej jest na bardzo wysokim poziomie. Wykorzystywanie energii elektrycznej rośnie nieustannie. Nic dziwnego, że rośnie zapotrzebowanie na osoby z uprawnieniami dla elektryków. Nie od dziś wiadomo, że zawód elektryka jest zawodem przyszłości, a dobry specjalista nie powinien narzekać ani na brak pracy, ani na niskie zarobki. 

Świadectwo kwalifikacyjne dla elektryków

Mówiąc o tego typu uprawnieniach, trzeba mieć na myśli świadectwo kwalifikacyjne jakie zdobywają osoby, które na co dzień chcą zajmować się urządzeniami, sieciami, instalacjami, jakie odnoszą się do szeroko pojętej branży energetycznej. Osoby, które posiadają takie świadectwo, mogą w pełni zająć się wykonywaniem takich obowiązków. Jeżeli ktoś nie posiada dokumentu uprawniającego do pracy z sieciami energetycznymi, a podejmuje się takich działań lub zostaje oddelegowany do takich działań w sposób świadomy, narusza kodeks pracy i obowiązujące przepisy prawne. Co więcej, trzeba liczyć się m.in. z nałożeniem kary finansowej oraz z innymi konsekwencjami prawnymi. Odnosi się do tego m.in. Prawo energetyczne, z dnia 10 kwietnia 1997 r. To w nim znaleźć można zapis, który informuje o tym, że 

 

Osoby zajmujące się eksploatacją sieci oraz urządzeń i instalacji obowiązane są posiadać kwalifikacje potwierdzone świadectwem wydanym przez komisje kwalifikacyjne”.

Szkolenie zawodowe dla elektryków 

Osoby, które chcą otrzymać świadectwo kwalifikacyjne dla elektryków, muszą ukończyć nie tylko kurs, ale zdać także egzamin zawodowy. Odpowiednie szkolenia można znaleźć w Google wpisując takie hasła jak “uprawnienia gazowe Szczecin” lub „uprawnienia SEP Bydgoszcz” – w tej sposób znajdziemy kursy w interesujących nas lokalizacjach. Dlaczego uprawnienia gazowe? Ponieważ obydwa tematy są ze sobą ściśle powiązane i wielu elektryków decyduje się poza uprawnieniami elektrycznymi zdobyć również uprawnienia gazowe. Tego typu kursy zawodowe organizuje chociażby Grupa Silesia, której ofertę znaleźć można na https://grupasilesia.com.pl/. Zajęcia odbywają się cyklicznie. Wciąż można zapisywać się na bieżące szkolenia zawodowe pod okiem wykwalifikowanej kadry. 

Tags:
Nowoczesna metalowa półka na buty do przedpokoju https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ zobacz