LOADING

Type to search

Stoliczki ogrodowe – idealny mebel do kącika kawowego

Stoliczki ogrodowe – idealny mebel do kącika kawowego

Share

Jak w prosty sposób zaaranżować niewielką przestrzeń balkonu czy tarasu? Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem są stoliczki ogrodowe oraz dopasowane, wygodne krzesła. Jak wykreować wygodne miejsce do relaksu blisko domu?

Stoliczki ogrodowe na tarasach i na balkonach

Stworzenie wygodnego kącika kawowego nie jest trudne i nie wymaga dużej przestrzeni – przekonują architekci i projektanci mebli. Nawet na większym balkonie czy tarasie stworzyć można funkcjonalną przestrzeń – wystarczy wykorzystać odpowiednie meble. Podstawą powinny być stoliczki ogrodowe – są to najczęściej stoliczki kawowe, odpowiednie do goszczenia 2-3 osób. Stoliczki takie mogą być wykonywane z różnorodnych materiałów, dopasowanych do konkretnych potrzeb. Zdecydowana większość posiada lekkie, aluminiowe stelaże, które pozwalają na bezproblemowe podnoszenie i przenoszenie stolika z miejsca na miejsce. Uwagę przyciągają również blaty – stoliczki ogrodowe zdobione są blatami pokrytymi hartowanym szkłem czy imitującymi naturalny kamień. Ciekawym rozwiązaniem są również stoliczki ogrodowe, w których blaty wykonano z naturalnego drewna tekowego czy też z drewna eukaliptusowego. Taki mebel z pewnością wyróżni się wśród zieleni.

Stoliczki ogrodowe i dopasowane krzesła

Stoliczki ogrodowe koniecznie uzupełnijmy o krzesła ogrodowe – ich wybór jest naprawdę szeroki! W aranżacjach rustykalnych najlepiej sprawdzą się krzesła technorattanowe lub też z naturalnego rattanu. Meble technorattanowe pozwolą też na zaaranżowanie stref nowoczesnych czy skandynawskich. Niezwykle istotne jest to, aby krzesła ogrodowe były wygodne, odpowiednio profilowane oraz by tworzone były z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie i uszkodzenia. Stoliczki ogrodowe oraz krzesła w okresie jesieni i zimy powinny być odpowiedni chronione – najlepszym rozwiązaniem są rekomendowane pokrowce ogrodowe.

Tags:
Kwietnik kubik w stylu loft z drewna i metalu https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/ https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/