LOADING

Type to search

Skóra licowa – podstawowy element w pracy każdego kaletnika

Skóra licowa – podstawowy element w pracy każdego kaletnika

Share

Kaletnictwo jest dziedziną rzemiosła, w której po prostu nie da się zrobić nic bez odpowiedniego materiału. W tym przypadku najlepszym substratem, z którego powstają wyjątkowe prace jest skora licowa. Sprzedaż tak wytwornego materiału bardzo często odbywa się na różnorodnych targach. Z takich miejsc warto zdobywać własne kawałki skóry, z których wykonuje się własne prace. Jednak często takie targi zlokalizowane są tysiące kilometrów od Polski dlatego lokalni kaletnicy poszukują innych miejsc, w których mogliby dostać ten wyjątkowy materiał. Craftpoint to sklep, który odpowiada na życzenia tych osób w wyjątkowo wygodny sposób!

Sklep Craftpoint – wyjątkowe skóry licowe na wyciągnięcie ręki!

 

W przypadku sklepu kaletniczego Craftpoint myśl o sprzedawaniu najwyższej jakości skór pojawiła się już dawno temu. Wszystko rozpoczęło się od pasji założycieli sklepu do wyrobów skórnych. Sami mieli problemy z szybkim pozyskaniem dobrej jakości skóry przez co ich projekty stały w miejscu. Taka sytuacja jest bardzo problematyczna dla kaletnika, który po prostu traci inspirację do tworzenia nowych dzieł. Również bardzo często sprowadzając skórę licową zza granicy muszą oni wyłożyć większe kwoty pieniędzy i zamówić spory kawał materiału. Dzięki kontaktom, które pozyskał sklep Craftpoint oferuje on idealne skóry licowe dla swoich nabywców, które mogą być nawet cięte na wymiar!

Skóra licowa od Craftpoint pochodzi ze sprawdzonego źródła, w którym dochodzi do przygotowania jej powierzchni za pośrednictwem metody garbowania roślinnego. Polega ono na usunięciu ze skóry wszystkich defektów bez używania chemikaliów. Jest to bardzo ważne ze względu na fakt, że często skóra ta będzie służyć jako element galanteryjny osób, które mogą mieć alergię na metale. Wtedy przykładowo w przypadku noszenia portfela, którego skóra była garbowana chemicznie może wystąpić reakcja alergiczna. Wszystko poprzez ryzyko pozostawienia opiłków metali na powierzchni skóry. W przypadku garbowania skóry metodami roślinnymi nic podobnego z pewnością się nie stanie!

Podsumowanie

 

Dzięki dobrze dobranej skórze i użyciu kilku dodatków z pewnością każdy projekt kaletniczy będzie zadziwiający. Jest to szczególnie ważne dla osób, które niekiedy wystawiają swoje prace na sprzedaż. Często kupcy zwracają szczególną uwagę właśnie na materiał, z którego wykonany jest dany projekt. Dzięki dobraniu wysokiej jakości skóry mają oni pewność, że będzie on służył użytkownikowi przez długie lata! W przypadku skórzanych portfeli, saszetek czy pasków jest to niezwykle ważne.

Sprawdź: https://craft-point.com/k/skory-garbowane-roslinnie/bydlece-licowe-2-0-2-5-mm/

Tags:
https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/ Kwietnik kubik w stylu loft z drewna i metalu https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/