LOADING

Type to search

Opony motocyklowe

Opony motocyklowe

Share

Poruszać się po drogach można na wiele sposobów. Jednym z nich jest wykorzystanie w tym celu jednośladu potocznie nazywanego motocyklem. Opony motocyklowe to przeznaczone właśnie do tych pojazdów ogumienie, które jest przystosowane do warunków jakie mogą zaistnieć podczas jazdy motocyklem. Producenci projektują swoje opony do motocykli w taki sposób, aby mogły zachować swoje właściwości przy wysokiej prędkości nawet w najtrudniejszych okolicznościach. W ofercie sklepu internetowego oponyprzez.net można znaleźć opony motocyklowe wszelkiego rodzaju.

Opony motocyklowe – rodzaje

Turystyczne opony motocyklowe powinny być wytrzymałe i mieć odporność na zużycie. Ich właściwości nie powinny ulegać drastycznym zmianom pod wpływem czynników pogodowych. System odprowadzania wody to najważniejszy aspekt tego typu opon. Turystyczne opony motocyklowe to balans między komfortem jazdy a wytrzymałością.

Terenowe opony motocyklowe posiadają specyficzny klockowy bieżnik, który przystosowuje opony motocyklowe do jazdy w ciężkim terenie. To opony, których lepiej nie używać na asfalcie, ponieważ szybko mogą ulec zniszczeniu. Masywne klocki bieżnika oddziela zazwyczaj duża przestrzeń, co zapobiega zaleganiu błota oraz kamieni na powierzchni opony. Są dzięki temu w stanie sprostać najbardziej wymagającym warunkom terenowym.

Sportowe opony motocyklowe muszą posiadać niezwykle mocną konstrukcje, odporną na wszelkie obciążenia. Ich budowa sprawia, że są głównie przeznaczone do jazdy na suchej nawierzchni. Ewentualnie występują w wersjach z jednym rowkiem do odprowadzenia niewielkiej ilości wody.

Oznaczenia – opony motocyklowe

Wśród popularnych oznaczeń opon motocyklowych możemy znaleźć informację o tym, czy należy w nich zastosować dętkę. Symbol TT oznacza oponę dętkową a TL bezdętkową.

Pozostałe oznaczenia wyróżniające opony motocyklowe to:

NHS (ang. Not for Highway Service) – opony bez homologacji drogowej przeznaczone do jazdy na torach wyścigowych

A – opona przeznaczona do użytku w konkretnym modelu motocykla

M/C – opona motocyklowa, nie do użytku w innym typie pojazdu

Kiedy wymienić opony motocyklowe

Przede wszystkim w nowy komplet powinniśmy się zaopatrzyć kiedy kupujemy używany pojazd. Nie wiadomo jak dokładnie był prowadzony i na jakie wyzwania był wystawiany. Nie warto ryzykować i lepiej zainwestować w świeże ogumienie z zaufanego i sprawdzonego sklepu, w którym opony były odpowiednio magazynowane. Opony motocyklowe powinny zostać wymienione w przypadku gdy na ich powierzchni znajdują się jakiekolwiek ubytki lub mocne przetarcia. Takie sytuacje bardzo często przytrafiają się w sytuacjach gdy opony motocyklowe są używane długi czas w intensywny sposób. Należy również pamiętać o tym że minimalna głębokość bieżnika to 1,6 mm i jeśli nasz bieżnik jest starty poniżej tej wartości to opony również powinny być niezwłocznie wymienione.

Tags:
zobacz wiecje https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/