LOADING

Type to search

Co zabrać ze sobą na obóz żeglarski?

Co zabrać ze sobą na obóz żeglarski?

Share

Żeglarski obóz młodzieżowy zbliża się wielkimi krokami. Młodego człowieka na pewno przepełnia ogromna radość. Całkiem możliwe, że pojawi się chwila powątpiewania – czy na pewno poradzi on sobie na wyjeździe? Tym bardziej, że niektórzy dopiero będą po raz pierwszy uczestniczyć w takiej formie wypoczynku. Nie ma co źle myśleć o takich rzeczach. Lepiej dobrze przygotować się do takiego ekscytującego obozu.

Walizki – zakaz wstępu!

Żeglarskie obozy młodzieżowe 2022 cieszą się dużą popularnością już od dobrych kilku lat. “Zawodowcy” będą doskonale o tym wiedzieć, ale nowicjusze nie – na jachcie nie ma miejsca na coś takiego, jak wielkie walizki. Wszystkie rzeczy potrzebne, należy spakować w żeglarski worek lub też w miękką torbę sportową, które zdecydowanie będzie łatwiej upchnąć pod łóżkiem, czy też w kącie. Kajuty na jachcie są bardzo małe i nie ma w nich miejsca na to, aby ustawiać tam nieforemne walizki, które zajmują dużo miejsca. Ze spokojem – zarówno do torby, jak również do worka żeglarskiego, uda się spakować wszystkie potrzebne rzeczy. Te słowa na pewno potwierdzą osoby, które organizują takie wyjazdy, m.in. Róża Wiatrów. 

Lista rzeczy do zabrania

Na żeglarski obóz młodzieżowy 2022 należy zabrać zarówno ubrania letnie, jak również ciepłe. Dlaczego? Ponieważ podczas silnych sztormów, na jeziorze temperatura może oscylować niekiedy w granicach zera lub kilku stopni. Przydadzą się więc ciepłe ubrania, a także te krótkie, ponieważ w lecie upały, na jachcie są niekiedy nie do zniesienia. 

Obowiązkowo – ubranie nieprzemakalne. Sztormiaki i gumiaki może nie są tak twarzowe, ale to właśnie dzięki nim będzie można uchronić się przed przemoknięciem. Na jachcie nikt nie będzie patrzył na to, czy posiada się markowe ubrania. Tam nie takie rzeczy są ważne, ale odpowiednie zabezpieczenie, którego główną funkcją będzie ochrona przed ogromną ilością wody. 

O czym jeszcze nie zapomnieć?

Wśród innych rzeczy, jakie powinny znaleźć się w torbie wyjazdowej, powinna znaleźć się nie tylko legitymacja szkolna, ale także:

  • ciepła czapka, czapka przeciwsłoneczna,
  • ciepła bielizna,
  • strój kąpielowy,
  • przybory toaletowe, kosmetyki,
  • ręczniki,
  • wodoszczelny futerał na telefon, gdzie znajdzie się również miejsce dla dokumentów.

Nocleg na jachcie wymagać może również tego, aby uczestnicy mieli ze sobą własne śpiwory, ponieważ rzadko kiedy używa się tam pościeli. Jest ona na jachcie elementem bardzo niepraktycznym. 

 

Tags:
zobacz https://dajplus.pl/kiedy-przemysl-spotyka-dom-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/ zobacz