LOADING

Type to search

Bezpieczeństwo informacji

Bezpieczeństwo informacji

Share

Przedsiębiorstwa dążą do tego, aby informacje, z jakimi ma się do czynienia na co dzień, były bezpieczne. Tzn. żeby nigdzie nie wyciekały na zewnątrz. Biorąc jednak pod uwagę zdolności współczesnych hakerów, będzie to trudne. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę duże korporacje. To właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na iso 27001. Co na ten temat wiedzieć trzeba?

Zarządzanie Bezpieczeństwem Informacji

W obecnych czasach temat ten należy potraktować bardzo uważnie. Z tego względu, że informacje, jakie przechowywane są w strukturach firmowych, mogą przyczynić się do rozwoju, dając tym samym przewagę nad konkurencją. Jeżeli jednak trafią one w niepowołane ręce – może dojść do spektakularnego upadku. Chyba żaden przedsiębiorca nie chciałby by żywym przykładem tego. Dlatego tak ważny jest certyfikat iso 27001, który pozwala na wprowadzenie wysokiego poziomu Zarządzaniem Bezpieczeństwa Informacji.

Międzynarodowa norma

ISO 27001 to międzynarodowa norma, która praktykowana jest w wielu miejscach. Tzn. nie tylko w Polsce, czy też w Europie, ale także znacznie dalej. To dzięki tej normie, można zyskać dla swojego przedsiębiorstwa certyfikowalny system zarządzania bezpieczeństwem informacji. Taki, który jest w stanie zapewnić maksimum bezpieczeństwa dla wszystkich danych. Jest to o tyle ważne, że dzięki temu można zyskać w oczach klientów. Tak, również kontrahenci będą zwracać uwagę na takie właśnie elementy, ciesząc się z tego, że nic poufnego nie przedostanie się na zewnątrz. Dużo osób pragnie zachować anonimowość, wchodząc z kimś w interesy. Trzeba to uszanować, zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa.

Czy warto?

Aby móc zdobyć certyfikację, potrzebny będzie audyt iso 27001. Może przeprowadzić go firma DJB doradztwo. No ale czy będzie to opłacalne? Wiele osób zadaje sobie tego typu pytanie. Zalety płynące z takiej certyfikacji mogą być nie lada dowodem na to, że sprawa jest jak najbardziej opłacalna. Mowa tutaj o:

  • zdobyciu zaufania wśród nowych interesariuszy i kontrahentów,
  • większy i lepszy poziom zabezpieczeń, jeżeli chodzi o poszczególne obszary działalności,
  • wykazanie zgodności i uzyskanie pierwszeństwa wyboru jako dostawca,
  • możliwość spełnienia lepszych wymogów, jakie są stawiane w obecnych czasach, dzięki temu, że wykazuje się pełną zgodność,
  • szybka identyfikacja potencjalnych zagrożeń, jak również możliwość wprowadzenia odpowiednich zabezpieczeń, pozwoli to na likwidację zagrożeń na wczesnym etapie. 

 

Tags:
https://chuck.com.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/ Nowoczesna metalowa półka na buty do przedpokoju zobacz