Czy gotowanie musi być czasochłonne?

Przygotowanie wartościowego posiłku wcale nie musi być trudne czy czasochłonne – przekonują specjaliści od żywienia oraz kucharze. Okazuje się, że wystarczy 30 minut na to, by stworzyć wyjątkowy posiłek, który zaspokoi apetyt i doda sił. Jakie propozycje na szybkie przepisy warto wykorzystać?

Makarony z sosami – prosty i szybki przepis na smaczne danie

Zdarza się, że przez natłok obowiązków nie mamy czasu na wykreowanie pełnowartościowego obiadu. W takich sytuacjach warto sięgnąć po sprawdzone przepisy składające się z makaronów oraz pysznych sosów. Doskonałym przykładem jest przepis na sos grzybowy, który opiera się na maśle, mące pszennej oraz odpowiedniej ilości suszonych grzybów i dodatków (np. pietruszki). Wykonanie takiego sosu jest niezwykle proste, a w połączeniu z makaronem z pewnością stworzy on smaczny i pożywny obiad dla wszystkich domowników. Innym przykładem może być sos koperkowy, którego składnikami są starta marchewka, pokrojony por oraz koperek i śmietanka. Składniki te należy odpowiednio podsmażyć, kolejno chwilę gotować w bulionie, a następnie zagęścić śmietanką. Sos koperkowy doskonale smakuje z makaronami, warto go również wykorzystać jako dodatek do dań mięsnych, np. z kurczaka.

Naleśniki – ponadczasowe dania z wykorzystaniem tego elementu

Brak czasu nie musi być powodem, by jeść w biegu. Dobrym rozwiązaniem są również naleśniki – wystarczy jajko, mleko i mąka, by wykonać w domu aromatyczne naleśniki, które mogą być spożywane zarówno na słodko, jak i w formie dania wytrwanego. Najczęściej naleśniki podawane są ze słodkimi dżemami i musami. Takie dania z pewnością docenią najmłodsi. Dobrym pomysłem jest przygotowanie nadzienia ze szpinaku i fety – w ten sposób naleśnik zmieni całkowicie swój charakter i stanie się wykwintnym daniem.


Opublikowano

w

przez