Jak zaplanować meble kuchenne z wyspa?

Nowoczesne meble kuchenne z wyspa powinny zostać zaplanowane w odpowiedni sposób. Dzięki temu będzie można cieszyć się w pełni funkcjonalną kuchnią, która stanie się sercem domu. 

Odległości w kuchni z wyspą

Decydując się na meble kuchenne z wyspa, można w znaczący sposób zmniejszyć odległości pomiędzy ważnymi punktami. Wyspa pozwala na zaplanowanie strategicznego miejsca, które może stać się punktem odniesienia wobec kuchenki, zlewozmywaka, czy też wobec lodówki. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę odległości, jakie obowiązują przy zastosowaniu trójkąta roboczego. O tym, jakie dokładnie przeznaczenie będzie miała wyspa, decydują samodzielnie użytkownicy. Wszystko zależne jest od ich indywidualnych predyspozycji. Dookoła wyspy można ustawić meble w kształcie litery U lub L.

Proste meble kuchenne z wyspa

Co ciekawe, nie trzeba się mocno wysilać, aby takie miejsce zaaranżować. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę prostotę i minimalizm. Wystarczy tylko umieścić na wyspie solidny blat, który służyć będzie do wykonywania prac, jak również do jedzenia posiłków. Pod wyspą można umieścić szafki kuchenne, ale nie jest to konieczny wymóg. Jeżeli wyspa kuchenna ma zostać wykorzystywana jako stół, koniecznie będą krzesła na wysokich nogach. W tym momencie warto zadbać o to, aby to co znajdować się będzie pod wyspą, nie posiadało żadnych ozdobników, czy też uchwytów. Mogą one bowiem powodować dyskomfort u osób, jakie będą siedzieć, w przyszłości, przy tej wyspie. 

 


Opublikowano

w

przez