همانطور که می دانید در حال حاضر سایت های دانلود جزء سایت های پرطرفدار و پربازدید موتورهای جستجو در دنیای مجازی محسوب می شوند، تمام افراد هنگامی که به برنامه ها، مقالات، اطلاعات و... نیاز دارند و می خواهند آنها را در کامپیوتر و یا موبایل و تبلت خود داشته باشند به سایت های دانلود مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز خود را به راحتی دانلود می کنند و این بازدیدها بصورت مستمر و روزانه ادامه دارد بنابراین این نوع از وب سایت ها مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است.

هدف اصلی از طراحی سایت دانلود معمولا در اختیار گذاشتن مطالب و برنامه های مورد نیاز مخاطبان و کاربران اینترنتی می باشد، البته بسیاری از کسانی که یک وبسایت دانلود طراحی می کنند با هدف درآمدزایی اینترنتی اقدام به این کار می نمایند و در این بین افراد دیگری نیز هستند که تنها برای به اشتراک گذاشتن مطالب به صورت رایگان اقدام به طراحی این گونه سایت ها می نمایند. لازم به ذکر است طریقه ی در اختیار گذاشتن فایل ها برای کاربران به دو صورت رایگان و هزینه ای و یا ترکیب هر دو می تواند باشد. همچنین با توجه به پربازدید بودن این وب سایت ها، می توان از طریق دریافت تبلیغات بنری و متنی برای وب سایت دانلود خود نیز کسب درآمد کرد.

دسته بندی اطلاعات، فایل ها و مقالات بر اساس موضوع، تاریخ درج، نمایش حجم فایل ها، زمان انتشار، منابع و یا تولید کنندگان، از جمله امکاناتی است که یک وب سایت دانلود می تواند داشته باشد. همچنین موتورجستجوی قوی و پیشرفته در سایت از نکاتی است که کاربران به آن نیاز دارند و باید در یک سایت دانلود حرفه ای لحاظ گردد.

طراحی گرافیکی سایت نیز با توجه به موضوع وب سایت دانلود، باید زیبا، جذاب و کاربرپسند انجام شود تا کاربران از بازدید و خواندن مطالب سایت، خسته نشوند. یکی دیگر از نکات بسیار مهم در طراحی سایت دانلود سرعت بالای لود صفحات وب سایت می باشد تا کاربران بتوانند به سرعت تنها چند کلیک به هدف خود برسند.

طراحی سایت دانلود، بسیار ساده به نظر می رسد اما در ریشه و بطن کار همه چیز باید فنی و با رعایت اصول کامل انجام شود، درصورتی که یک وب سایت دانلود مطابق با اصول و استانداردهای طراحی انجام شود می تواند تبدیل به پایگاهی مناسب برای افراد، جهت دانلودهای مختلف شود.

حتی شما می توانید یک وب سایت دانلود تخصصی برای خود راه اندازی کنید مثلا سایتی برای دانلود مقاله تهیه کنید تا هرکسی بتواند مقاله ی خود را در سایت قرار دهد و آن را با دیگران شریک شود و یا اینکه افراد بتوانند چکیده ای از مطالب خود را در سایت قرار بدهند و اصل مطلب را به صورت فایلی برای دانلود آماده کرده و در وب سایت قرار بدهند تا کاربران بعد از پرداخت مبلغ از طریق درگاه پرداخت سایت بتوانند به فایل مورد نظر دسترسی داشته و آن را دریافت کنند همیشه هم لازم نیست که فایل ها را به صورت هزینه ای برای کاربران بگذارید، گاهی بهتر است این کار را به صورت رایگان انجام دهید تا کاربران بیشتری را جذب نمایید.

ما برای شما سه پیشنهاد ویژه نیز داریم :

  • پنل SMS رایگان
  • ثبت دامنه رایگان
  • هاستینگ رایگان