اگر شما فروشگاه کتاب دارید و می خواهید در این زمینه پیشرفت چشمگیری داشته باشید بهترین راه قدم گذاشتن در مسیر تکنولوژی و اینترنت است که این روزها بسیاری از مردم برای رفع نیازهای خود از آن استفاده می نمایند.

در حال حاضر استفاده از اینترنت بین همه اقشار جامعه به خصوص بین جوانان و افراد تحصیلکرده افزایش یافته است. به طوری که اینترنت به یکی از نیازهای بشر مبدل شده است و افراد بیشتر کارهای خود همانند خرید، امور بانکی، آموزش، ارتباط با دوستان و خیلی از موارد روزمره خود را از طریق اینترنت انجام می دهند در این بین به علت وجود مشغله ی زیاد، عموم مردم تمایل بیشتری دارند یک کتاب را از طریق اینترنت جستجو کرده و تمام مشخصات آن را مشاهده نمایند و در صورتی که کتاب مذکور همان کتاب مورد نظر بود، اقدام به سفارش نمایند، در این حالت وقت مراجعه کنندگان اتلاف نمی شود و در صورت دارا بودن امکان خرید آنلاین در وب سایت، براحتی می توانند کتاب مورد نظرشان را خریداری نمایند. چه بسا کتاب هایی وجود دارند که کمیاب هستند و کاربران بدون اینکه وقت زیادی صرف پیدا نمودن آن و رفتن از یک طرف شهر به سمت دیگر شهر کنند با یک جستجوی ساده می توانند آنرا خریداری نمایند.

از این رو صاحبان انتشارات مختلف این تحولات عظیم را در نظر گرفته و به سمت طراحی سایت انتشارات کشیده شده اند و قصد دارند تا از طریق طراحی سایت وارد فضای مجازی شده و انتشارات خود را به افراد بیشتری معرفی و مطرح کرده و از همین راه، هم فرهنگی برای کتاب و کتابخوانی ایجاد کنند و در میان اقشار متفاوت جامعه رواج دهند.

فروش کتاب از طریق اینترنت مدتی است که انجام می شود شما نیز می توانید با طراحی وب سایت برای فروشگاه خود، کتاب های خود را در معرض نمایش برای عموم قرار داده و وارد بطن زندگی مردم کنید و بدون شک از این طریق فروش شما نیز افزایش خواهد یافت. خرید اینترنتی کتاب موجب صرفه جویی در وقت و هزینه مشتری برای مراجعه به کتاب فروشی می شود، با این کار علاوه بر جذب مشتریان جدید از طریق اینترنت می توانید مشتریان حضوری خود را نیز به خرید اینترنتی ترغیب نمایید.

همچنین داشتن یک سایت به نوعی تبلیغ موثر برای فروشگاه شما محسوب می شود. بدین ترتیب که مشتریانی که با جستجو در گوگل وارد سایت می شوند می توانند با محل فروشگاه شما آشنا شده و در صورت نیاز برای مراجعه حضوری، به یافتن آدرس فروشگاه از طریق وب سایت فروشگاه ها اقدام نمایند.

شاید بزرگ ‌ترین مزیت کتاب‌های الکترونیکی نسبت به کتاب‌های چاپی، حجم و قابلیت حمل آنهاست. حجم و وزن کتاب‌ها مانع از این هستند که شما همواره چندین کتاب را به همراه داشته باشید تا در مواقع لزوم از آنها استفاده کنید.

این نوع سایت با دارا بودن امکانات لازم، مناسب برای استفاده جهت کتابفروشی، کتابخانه و انتشارات می باشد. در این گونه سایت ها بخشی را به عنوان مطالعه آنلاین می توان در نظر گرفت و فایل های pdf کتاب ها را در آن قسمت برای کاربران قرار داد.

با طراحی سایت کتاب علاوه بر معرفی کسب و کار شما در اینترنت، امکان دسترسی مشتریان به کتاب ها فراهم شده و انتخاب برای آنها راحت تر می گردد زیرا اطلاعات انواع کتاب بر اساس دسته بندی منظمی قرار داده می شود و کتاب ها بر اساس نام، نام ناشر، موضوع  قابل جستجو می باشند . در طراحی سایت کتاب برخورداری از امکان جستجوی پیشرفته یکی از مهم ترین ویژگی ها می باشد .


امکاناتی مانند معرفی کتاب ها بصورت دسته بندی موضوعی، دانلود خلاصه ای از کتاب بصورت pdf، خرید آنلاین کتب و امکانات بسیار دیگر از جمله امکاناتی است که یک سایت انتشاراتی می تواند داشته باشد.

با قرار دادن بخش خرید آنلاین می توانید به جذابیت وب سایت خود بیفزایید و کاربر با اضافه کردن محصولات خود به سبد خرید تراکنش پرداخت آنلاین را انجام دهد. قرار دادن مقالات و اخبار باید یکی از مهمترین اهداف شما در طراحی سایت باشد چون ضمن بازدید بیشتر باعث افزایش رتبه وب سایت شما در موتورهای جست و جو و گوگل و در نهایت افزایش فروش شما خواهد شد. همچنین زندگینامه ناشران و نویسندگان نیز یکی دیگر از عوامل مهم در وب سایت شما می باشد به این دلیل که کاربران با جست و جو در سایت شما به مطلب مورد نظر خود خواهند رسید و این باعث وفاداری آنها به وب سایتتان خواهد شد.

فرصت را غنیمت شمارید و برای شروع مراحل طراحی وب سایت انتشارات خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید، ما همواره در کنار شما هستیم.

ما برای شما سه پیشنهاد ویژه نیز داریم :

  • پنل SMS رایگان
  • ثبت دامنه رایگان
  • هاستینگ رایگان
موسسه فرهنگی آموزشی انتشاراتی سینا طب